Oruç Reis Ortaokulu

Sanayi, Esenler

Oruç Reis Ortaokulu Oruç Reis Ortaokulu Oruç Reis Ortaokulu Oruç Reis Ortaokulu

Oruç Reis Ortaokulu Hakkında

Vizyonumuz:

Değişime ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden; çevresine karşı duyarlı; davranışlarında doğruluk ilkelerini benimsemiş; hoşgörü sahibi ve katılımcı bireyler yetiştirmek. Öğrencilerimizin ilgi yetenek ve istekleri göz önünde bulundurularak hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı dünya sorunlarıyla ilgili ve ruhen sağlıklı bireylerin yetiştiği bir model okul olmaktır.


Misyonumuz:

Okuyan, inceleyen, araştıran; yaratıcı düşünceye sahip; zaman yönetimini bilen;vatanını ve milletini seven; insani milli ve ahlaki duygularla donanmış;öğrenmeyi öğrenmiş;teknolojik gelişmeleri yaşamına yansıtan ve onlardan olumlu yönde faydalanabilen; kendi düşüncelerini savunabilen, bunun yanında başkalarının düşüncelerine, haklarına ve özgürlüklerine saygılı; kişisel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek görevimizdir.


Başarılar:

1) Güreşte bir öğrencimizin Türkiye birinciliği 2) 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili şiir yarışmasında ilçe birinciliği 3) 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Siyer Yarışması ilçe üçüncülüğü 4) 2013-2014 Küçük Hayaller Büyük Projeler Yarışmasında İl Üçüncülüğü 5) 2014-2015 Küçük Hayaller Büyük Projeler Yarışmasında İlçe Birinciliği 6) 2014-2015 Peygamberimize Mektup Yazma Yarışmasınde İlçe Üçüncülüğü 7) 2014-2015 Öğretmenler Arası Masa Tenisi Turnuvası İlçe Üçüncülüğü


Diller

  • İngilizce

Olanaklar

  • Bilgisayar Laboratuvarı
  • Konferans Salonu
  • Kapalı Spor Salonu
  • Bahçe

Sporlar

  • Güreş


İletişim

  • Oruç Reis Mahallesi 599. Sokak No 2 Esenler / İSTANBUL
  • 0212 430 30 87

Ulaşım Bilgisi:

Okulumuza YÜZYIL veya YÜZYIL KÖPRÜSÜ´nden geçen tüm İETT hatları ile ulaşılabilir.


Yerleşim Yeri Hakkında:

Okulumuz 2010 yılı Şubat ayında eğitime başlamıştır. Esenler ilçesinin ulaşım açısından en merkezi okullarından birisidir. Okulumuzdan doğrudan Mecidiyeköy, Eminönü, Beyazıt, Bakırköy, Şirinevler, Merter, Zeytinburnu, Bağcılar, Başakşehir, Yenikapı´ya ulaşım vardır. Çok yakın zamanda da Mecidiyeköy metrosunun açılmasıyla okulumuz ulaşım olarak daha gözde bir okul olacaktır.


Merkeze Uzaklığı:

Okulumuz İl ve İlçe sınırları içerisindedir.

Henüz Oylama Yapılmamış. Hemen Değerlendir

Oruç Reis Ortaokulu Hakkında Yorum Yap!Aynı Semtte Bulunan Bazı Okullar