Kandilli Kız Anadolu Lisesi

Kandilli, Üsküdar

Kandilli Kız Anadolu Lisesi Kandilli Kız Anadolu Lisesi Kandilli Kız Anadolu Lisesi Kandilli Kız Anadolu Lisesi Kandilli Kız Anadolu Lisesi

Kandilli Kız Anadolu Lisesi Hakkında

Vizyonumuz:

Atatürk ilke ve inkılaplarının önderliğinde yüksek öğretime giden yolda; 21. yüzyılın gerektirdiği tüm çağdaş donanıma sahip; ●Katılımcı ●Yaratıcı ●Çalışkan ●Akılcı ●Sanatın önderliğine inanmış ●Bilimi ve barışı yaşama geçirmenin önemini kavramış Okul, kültür ve kimliğiyle övünen, yerel değerleri unutmadan evrensel değerleri kavramış "BİLGİ ÇAĞI" için tam donanımlı bireyler yetiştirmektir.


Misyonumuz:

Okulumuz yalnız İstanbul´un değil; tüm Türkiye´nin genç kızlarının - 1916 yılından bu yana - seçerek eğitim gördükleri bir orta öğretim kurumudur. Misyonumuz; Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden Milli Eğitim´in temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda; ●Çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, araştıran, seçkin bireyler yetiştiren, ●Yenilik ve gelişmeleri takip eden, ●Çalışanların etkinlik ve verimliliklerini üst düzeye çıkaran, ●Hizmet alanların memnuniyetlerini arttıran bir eğitim kurumu olmaktır.


Başarılar:

Okulumuzdan mezun olan 67 öğrencilerimizin LYS sınavı sonucunda 62 öğrencimizin üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşti. Okul birincimiz Lütfiye Sena SOYSAL Boğaziçi Üniversitesine, Okul ikincimiz Gülşah HEDİYE diş hekimliğine, bir öğrencimiz tıp fakültesine, 5 öğrencimiz hukuk fakültesi, 2 öğrencimiz genetik ve çok sayıda öğrencimiz yüksek yerlere girmişlerdir. Okulumuzun öğrenci sayısına göre genel başarı seviyesi 2012 YGS sınavına göre yüzde yüz olup, bu seneki sınavlarda beklentimiz ilk yüze öğrenci sokarak hedefimizi yükseltmektir.


Olanaklar

  • Bilgisayar Laboratuvarı
  • Konferans Salonu
  • Kütüphane
  • Fen Laboratuvarı
  • Yemekhane


İletişim

  • Kandilli Mh. Kandilli Cd. Liseli Sk. No1 Kandilli Üsküdar/İstanbul
  • 0216 332 02 35

Ulaşım Bilgisi:

"KAN.KIZ LİSESİ" İETT durağından geçen hatlar: 14M, 15, 15E, 15F, 15H, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15ŞN, 15T, 15Y.


Yerleşim Yeri Hakkında:

Üsküdar ile Beykoz arasında sahilde denize hakim bir konumdadır.


Merkeze Uzaklığı:

Üsküdar´a 10 km uzaklıktadır.

Henüz Oylama Yapılmamış. Hemen Değerlendir

Kandilli Kız Anadolu Lisesi Hakkında Yorum Yap!Aynı Semtte Bulunan Bazı Okullar