Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

Emirgan, Sarıyer

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Hakkında

Vizyonumuz:

Öğrencilerimiz ; * Bilim ve teknolojinin farkında olan, * Değişime ve gelişime açık, * Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, * Değerlerini yaşayan ve yaşatan, * Hoşgörü sahibi, * Farklılıkları zenginlik kabul eden, * En az bir yabancı dili çok iyi bilen, * Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, * Kendini sorgulayan, * Etkili ve nitelikli, * Çağdaş, demokratik ve lâik bireyler yetiştirmektir.


Misyonumuz:

Biz, bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.


Başarılar:

Okulumuz 2011 yılında yapılan Üniversite sınavında İstanbul içindeki okulların arasında dereceye girerek üçüncü sıraya yerleşmiştir. YÖNVER ödülleri kapsamında yapılan büyük organizasyonda Okul Müdürümüz Hasan ÇINAR üçüncülük plaketimizi almıştır.


Hizmetler

  • Servis

Olanaklar

  • Bilgisayar Laboratuvarı
  • Konferans Salonu
  • Kütüphane
  • Fen Laboratuvarı
  • Sanat Atölyesi
  • Kapalı Spor Salonu


İletişim

  • Kestane Sok. No43 Emirgan Sarıyer/İSTANBUL
  • 0212 277 56 98

Ulaşım Bilgisi:

Okulumuza ulaşım sahilden 42T(Bahçeköy-Taksim)-25E(Sarıyer-Kabataş)-40T(İstinye Dereiçi-Taksim)-22(İstinye Dereiçi-Kabataş)-22RE(Reşit Paşa-Kabataş)otobüsleri ile Emirgan Çınaraltı durağında inilerek ulaşılabilir. Yukarıdan Reşitpaşa´dan geçen minibus


Yerleşim Yeri Hakkında:

Okulumuz Sarıyer İlçesinin Emirgan semtinde olup, çevre olarak gayet temiz ve elit bir semtte bulunmakta ve adeta boğazın incisi konumundadır. Emirgan Korusu okulumuzla karşı karşıyadır. Sabancı Müzesi okulumuz çok yakınındadır. Emirgan Çınaraltı bölgesi


Merkeze Uzaklığı:

Okulumuz merkez konumdadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yaklaşık 1km mesafededir.

Henüz Oylama Yapılmamış. Hemen Değerlendir

Yorumlar

- 4 yıl önce -

Ayşe Ucakan

Okulunuz yeni anadolu lisesi oldu. Yüzdelik dilim için bir tahmininiz var mı? Anladığım kadarıyla öncesinde başarılı bir okulmuş. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Hakkında Yorum Yap!Aynı Semtte Bulunan Bazı Okullar