İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Numunebağ, Bayrampaşa

İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Vizyonumuz:

Okulda toplu yaşam kuralları okul toplumu tarafından benimsenmiş ve yaşam tarzı haline getirilmiş olsun. Eğitim kadrosu mesleki, teknik ve çağın gelişmelerine açık üretken bireyler olsun. Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Son sınıf öğrencilerimiz ve mezunlarımızın büyük çoğunluğu yüksek öğretim programlarına girebilecek düzeyde yetiştirilsin. Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. Mezunlarımız alanlarında sanayi tarafından tercih edilen elemanlar olsun. Okulumuzun velileri, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.


Misyonumuz:

Toplum adına; İyi bir insan, sorumluluk sahibi bir vatandaş, Kendine güvenen, yeniliklere açık, Öğrenmek için çabalayan, çözüm üreten, Tüm ilişkilerinde insana saygı esasını benimseyen bireyler yetiştirmek. Sanayi adına; 21. yyin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceriyi kazanmış, Sanayinin ihtiyacı olan kalifiye teknik eleman olarak gelişen teknolojik bilgilerle donatılmış, İş hayatına hazır, yetenekli ve çalışkan bireyler yetiştirmek.


Başarılar:

2008 - Milli Eğitim Bakanlığı 2. Robot Yarışması Türkiye Üçüncüsü (SABOR-Sağlıklı Boyama Robotu), 2009 EBİKO Dünya Beşincisi (Suyun Çığlığı), 2008-2010 "Reading and Literacy Promotion Throught ICT" adlı 7 ülkeli Comenius projesi, 2012-2014 "European School Radio" adlı 9 ülkeli Comenius projesi, 2012-2014 "Bussiness Beyond Barrier" adlı 4 ülkeli Leonardo Ortaklık Projesi, 2013-2015 7 ülkeli Grundtvig Projesi, 2013-2015 3 ülkeli Leonardo Vetpro Projesi 2017 yılında 11. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI nda Çizgi İzleyen kategorisinde Türkiye birincisi Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde Türkiye ikincisi olduk.


Hizmetler

  • Servis

Olanaklar

  • Bilgisayar Laboratuvarı
  • Konferans Salonu
  • Sanat Atölyesi
  • Kapalı Spor Salonu


İletişim

  • Yenidoğan Mah. Rami Kışla Cad. No91 Kurugıda Sitesi Karşısı Bayrampaşa/İSTANBUL
  • 0212 612 92 55

Servis Bilgisi:

Öğrenci Servisi Var


Ulaşım Bilgisi:

Okulumuz Topkapı-Habipler Tramvay Hattı Rami Durağı Önündedir. Aksaray-Havalimanı hattı Sağmalcılar durağına yürüyerek 10 dakika mesafededir. Ayrıca okulumuzun önünden birkaç İETT otobüs hattı ve minübüs hattı geçmektedir.


Yerleşim Yeri Hakkında:

Okulumuz yerleşim yerlerine çok yakın olmakla beraber çevresinde genel olarak birçok sanayii kuruluşu yeralmaktadır.


Merkeze Uzaklığı:

Okulumuz İstanbul´un merkezi ilçelerinden Bayrampaşa´dadır.

Henüz Oylama Yapılmamış. Hemen Değerlendir

İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında Yorum Yap!Aynı Semtte Bulunan Bazı Okullar