Kadir Has İlkokulu

Küçükyalı, Maltepe

Kadir Has İlkokulu Kadir Has İlkokulu Kadir Has İlkokulu

Kadir Has İlkokulu Hakkında

Vizyonumuz:

Atatürk ilke ve İnkılaplarını benimsemiş, demokratik değerlerle donanmış, bireysel farklılıkları ne olursa olsun; araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; yaşam boyu öğrenen ve insan haklarına saygılı nesiller yetiştiren bir kurum olmak istiyoruz.


Misyonumuz:

Türkçeyi doğru ve güzel yazıp, konuşabilen, iyi bir yurttaş olabilmek için gerekli temel becerileri ve davranışları kazanmış, ilgi ve yetenekleri yönünde hayata ve üst öğrenime hazır, kendini ifade edebilen, araştıran, sorgulayan eleştirel düşünebilen bireyler yetiştirmektir.


Başarılar:

Kadir Has İlkokulu Ülkemizin hayırsever işadamı, eğitim gönüllüsü Kadir Has tarafından yaptırılmış olup; 1998 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 1998 yılında "KADİR HAS İLKÖĞRETİM OKULU" adıyla eğitim-öğretime devam etmiş, 2012 yılında 6287 sayılı yasayla eğitimdeki yeniden yapılanma kapsamında adı; KADİR HAS İLKOKULU olarak değiştirilmiştir. Okul alanı toplam 2450m2 olup; 688m2´siokul binası,1762m2 si okul bahçesi olarak kullanılmaktadır. Sosyal ve sportif aktivitelere önem veren okulumuz, bu çerçevede yapılan yarışmalarda çeşitli dallarda çok sayıda ödül almıştır. Ayrıca "Beyaz Bayrak" ve "Eğitimde İyi Örnekler" ödülü sahibi bir eğitim kurumuyuz.


Hizmetler

  • Rehberlik

Olanaklar

  • Konferans Salonu
  • Kütüphane
  • Kantin
  • Yemekhane
  • Bahçe


İletişim

  • Altıntepe Mahallesi, Küçükyalı Mahallesi Eski Bağdat Caddesi, Şale Sk. No:2, 34840 Maltepe
  • 0216 489 53 43

Ulaşım Bilgisi:

ŞEHİT ER ÇAĞLAR MENGÜ İMAM HATİP LİSESİ GİDEN İETT OTOBÜSLERİ İETT KM40 İETT 19Z İETT 133N İETT 133F METRO İLE ULAŞIM Huzurevi Durağından : Zümrütevler dolmuşları Maltepe Durağından : Çamlık Minibüsleri


Yerleşim Yeri Hakkında:

Minübüs Yoluna 50m. uzaklıktayız.


Merkeze Uzaklığı:

Kaymakamlık binasına uzaklık 5km İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne uzaklık 1,5km dir.

Henüz Oylama Yapılmamış. Hemen Değerlendir

Kadir Has İlkokulu Hakkında Yorum Yap!Aynı Semtte Bulunan Bazı Okullar